ana resim mask

SCA HİJYEN ÜRÜNLERİ

SCA Hijyen Ürünleri San. ve Tic. A.Ş’nin Türkiye faaliyetleri, 2007 yılında kurulan San Sağlık’ın temelleri üzerine kurulmuştur. SCA, Tuzla’da 5 milyon Avro yatırım yaparak 5 bin m²’lik kapalı alan üzerine kurduğu fabrikada geliştirdiği Glory ve Rinacare markalı hasta bezi ve yatak koruyucu örtüleri ile 2009 yılında Türkiye pazarında faaliyet göstermeye başlamış ve kısa sürede pazarın lider firmalarından biri haline gelmiştir.

Türkiye’deki başarısının ardından 30’u aşkın ülkeye ihracat gerçekleştiren San Sağlık, 2011 yılının Ağustos ayında SCA tarafından satın alındıktan sonra şirketin adı SCA Hijyen Ürünleri olarak değiştirilmiştir. SCA Hijyen, ürettiği Glory ve Rinacare markalı hasta bezi ve yatak koruyucu örtülerinin yanı sıra TENA markalı hasta bezi, emici külotlar ve mesane pedlerinin sunduğu kullanım kolaylığı ve benzersiz özellikler sayesinde, hastaların ve hasta yakınlarının hayatını kolaylaştırmaktadır.

Mükemmelliği ilke edinen SCA Hijyen’in başarısının temelinde, ekip ruhuyla çalışan bilgili ve deneyimli kadrosuna sunduğu; sektördeki en son gelişmeleri araştırma ve uygulama imkânı yatmaktadır.

Belirli bir plan ve takvim çerçevesinde gerçekleştirilen üretim faaliyetleri, düzenli kontrollerin yanında kalite laboratuvarında hammadde ve bitmiş ürünlere uygulanan testlerle kusursuz hale getirilmektedir. SCA Hijyen, düzenli olarak tekrarlanan bu kontroller yoluyla ve kullanmayı tercih ettiği 1. kalite hammaddelerle insan sağlığına ve konforuna verdiği önemi ispatlamaktadır.

Tüketicisine, topluma, doğaya ve çalışanlarına karşı sorumluluklarının farkında olan SCA Hijyen’in ilkeleri ve amaçları aşağıdaki şekilde özetlenebilir:

• İnkontinans bakımı konusunda, hayatı kolaylaştıracak rafine çözümler yaratmak ve bu çözümleri hayata geçiren ürünleri geliştirerek tüketicilerin kullanımına sunmak.

• Geliştirdiği ürün ve hizmetlerle hastaların tedavi süreçlerine yardımcı olmak.

• Toplumun refahını ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, etik bir anlayışla çalışmalarını sürdürmek.

• İnkontinans bakımı ürünleri üretiminde, son teknolojiyi kullanarak, profesyonel, dinamik ve güvenilir yapısıyla, kalite standartlarını hep daha ileriye taşımak.

• Hızla büyümekte olan inkontinans sektöründe, dünya standartlarında kaliteye sahip ürünleri ile global pazara yön veren bir oyuncu olmak.